معرفی و تقدیر از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی پوشاک مدارس

معرفی و تقدیر از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی پوشاک مدارس

1399/04/03

تقدیر از برگزیدگان مسابقه طراحی پوشاک مدارس، همزمان با شب میلاد خجسته حضرت فاطمه معصومه (س) طی مراسمی از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی پوشاک مدارس تقدیر شد.

معرفی و تقدیر از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی پوشاک مدارس

به گزارش روابط عمومی انجمن فرهنگی وهنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران، سیده مرضیه شفاپور؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در آئین تجلیل از برگزیدگان نخستین مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس که در شب میلاد کریمه اهل بیت(ع)؛ حضرت معصومه(س) برگزار شد،  بر لزوم سرعت بخشیدن بر تحقق اهداف و چشم‌اندازهای انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران در سایه حمایت‌های سایر دستگاه‌های متولی تأکید کرد.

وی در این مراسم که در آن اعضای هیئت‌مدیره انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران، دبیران کارگروه‌های عفاف و حجاب، آموزش، ایمنی و سلامت، تولید و فناوری، کارشناس واحد روانشناسی و برگزیدگان نخستین مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس حضور داشتند، گفت: لباسی که دانش‌آموزان کشورمان بر تن می‌کنند، زمینه انتخاب پوشش آن‌ها در سال‌های آتی را رقم خواهد زد و بر این اساس، ساماندهی پوشاک مدارس در اولویت برنامه‌های فرهنگی قرار گرفته است.

شفاپور با نقد جدی از عملکرد افرادی که تاکنون در انتخاب لباس دانش‌آموزان به ایفای نقش پرداخته‌اند، اظهار داشت: من خود به‌عنوان یک مادر از نزدیک با چالش‌ها و معضلات این پوشش آشنا هستم و معتقدم مادامی‌که به ابعاد معرفتی و دینی، روان‌شناختی، جامعه‌شناختی و فرهنگی این موضوع نپردازیم، راه به‌جایی نخواهیم برد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم به‌منظور مجاب شدن تمامی نهادهای فرهنگی بالادستی بر نیاز به طی روند اعمال تغییرات لازم در لباس دانش آموزان کشور از مرحله طراحی گرفته تا تولید، بیان کرد: از ابتدای شکل‌گیری انجمن پوشاک مدارس شخصاً بر این باور بودم که این نهاد با حضور جمع دلسوز و دغدغه‌مند در این حوزه، خواهد توانست به جریان سازی در زمینه پرداخت فرهنگی و هنرمندانه به موضوع لباس فرم دانش‌آموزان کشور کمک کند و امروز در آئین تجلیل از برگزیدگان نخستین مسابقه سراسر پوشاک به این باور رسیده‌ام که حرکت این نهاد، مبتنی بر مؤلفه‌های و شاخصه‌های علمی و حرفه‌ای رقم خورده است و امیدوارم ازاین‌پس شاهد رخدادهای مؤثر بیشتر از سوی این مجموعه باشیم.

شفاپور در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر همراهی و حمایت همه‌جانبه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از انجمن در مسیر تحقق اهداف متعالی آن اذعان داشت: با ارسال نامه‌ای به ادارات کل ارشاد در استان‌های مختلف تأکید کرده‌ام که نهایت همکاری را با انجمن پوشاک مدارس ایران به کاربندند و با ایجاد بسترهای آموزشی و زیرساخت‌های همکاری با سایر نهادهای متولی در امر انتخاب لباس دانش آموزان، تلاش کنند تا این مجموعه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به چشم‌اندازهای خود نزدیک شود.

او همچنین بر لزوم آغاز دوره‌های آموزشی انجمن تأکید کرد و گفت: بدون شک آموزش یک رکن است و توجه به این امر خواهد توانست در ادامه مسیر، افراد توانمند بیشتری را به جامعه مرتبط با پوشاک مدارس کشور معرفی کند.

حمید یوسفی؛ مدیرعامل انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران نیز در سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه برگزاری مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس اذعان داشت: بی‌شک ایجاد فرصت‌های این‌چنینی می‌تواند ما را در مسیر سنجش وضعیت موجود و ظرفیت‌های فعلی یاری رساند و مسیر را برای ادامه راه هموارتر سازد.

وی با تقدیر از همراهی تمامی همکاران خود در جمع خانواده انجمن پوشاک مدارس ایران تصریح کرد: بر این باوریم که در سایه لطف خداوند و همراهی چهره‌های دلسوز و دغدغه‌مند خواهیم توانست نقش فرهنگی و اجتماعی خود را در امر پوشش دانش‌آموزان کشور عزیزمان ایفا کنیم و هر آنچه در اساسنامه و آئین‌نامه‌های انجمن به موضوعات فعالیت ما مربوط است، بر این مبنا شکل‌گرفته که ورود افراد متخصصِ مرتبط با این موضوع خواهد توانست به بهترین انتخاب‌ها برای لباس آینده‌سازان کشور عزیزمان در محیط‌های آموزشی و مدارس منتج شود و به جد می‌گویم در این مسیر از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

این گزارش حاکی است، جشن یک‌سالگی انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس بخش دیگری از این رویداد بود و در ادامه، نخستین کارت عضویت افتخاری انجمن و لوح سپاس به سیده مرضیه شفاپور؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اعطا شد.

در بخش پایانی این مراسم با حضور دبیر کارگروه ساماندهی مدو لباس کشور از برگزیدگان  نخستین مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس در دو  آثار اجرا شده و طرح‌های خطی(اسکیس)به شرح زیر تقدیر شد:

بخش طرح اجرا شده: میترا امین‌زاده، زهرا خلج و زهرا حق‌جو

بخش اسکیس: صفیه عظیمی‌پور، فاطمه معتمد و شقایق آزادپور